مسدود کردن خودسرانه سامانه های ارسال پیامک انبوه غیر قانونی است

دسته: تیتر ویژه , رویداد حقوقی
جمعه - 29 اردیبهشت 1396

بانک جامع مقالات حقوقی


مسدود کردن خودسرانه سامانه های ارسال پیامک انبوه غیر قانونی است

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی، مسدود کردن سامانه های ارسال پیامک انبوه را خود سرانه و غیر قانونی دانست و گفت: در عین حال قوه قضاییه با ارسال پیامک های تبلیغاتی از طریق این سامانه ها نیز برخورد خواهد کرد.

به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، عبدالصمد خرم آبادی روز پنجشنبه درباره اینکه آیا دادستانی کل کشور و دیگر مراجع قانونی دستوری در خصوص مسدود شدن سامانه های ارسال پیامک انبوه صادر کرده اند یا نه ، این مطلب را اعلام کرد.

خرم آبادی گفت:دستگاه قضایی وفق مقررات با کسانی که اقدام به چنین اقدام خود سرانه ای کرده اند به شدت برخورد خواهد کرد. وی افزود: به موجب قانون انتخابات تبلیغات انتخاباتی از 24 ساعت قبل از شروع برگزاری انتخابات تا پایان انتخابات ممنوع است؛ اما کسی حق ندارد به بهانه جلوگیری از تبلیغات انتخاباتی خارج از موعد، ارتباطات پیامکی مردم را قطع کند. دبیر کار گروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تاکید کرد:باید به جای جلوگیری از فعالیت ارسال سامانه های پیامک انبوه به آنها ابلاغ می کردند که تبلیغات انتخاباتی تا پایان انتخابات ممنوع است، اما متاسفانه به جای این کار به طور خود سرانه جلوی فعالیت این سامانه ها را گرفته اند. بر اساس اعلام معاون قضایی دادستان کل کشور، پیامکی با مضمون زیر برای برخی رسانه‌ها ارسال شده است: کاربر گرامی؛ به اطلاع می رساند به علت ممنوعیت تبلیغات انتخابات ارسال پیامک از ساعت 24 روز چهارشنبه مورخ 27 اردیبهشت لغایت 8 صبح روز شنبه 30 اردیبهشت امکان پذیر نخواهد بود. ایرنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *