حقایق با توهمات ترامپ همخوانی ندارد

دسته: حقوق در سایر جوامع
چهارشنبه - 3 خرداد 1396

بانک جامع مقالات حقوقی


حقایق با توهمات ترامپ همخوانی ندارد

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در گزارشی با این عنوان «زمانی که جهان توسط یک کودک هدایت می شود»، نوشت از زمانی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نقش خود در کاخ سفید را عهده دار شده است، مصاحبه های طولانی ای داشته است که زمانی که شما متن این مصاحبه ها را می خوانید، آنچه به صراحت مشخص می شود این است که ترامپ اساسا هیچ کدام از این مواردی که میگوید نیست.

نیویورک تایمز با اشاره به اینکه ترامپ اساسا یک کودک است، نوشت که بسیاری از بزرگسالان بالغ 3 ویژگی دارند که تا سن 25 سالگی آنها را درک می کنند اما ترامپ در هیچ کدام از این ویژگی ها تسلطی پیدا نکرده است و خامی و کم تجربگی و عدم کنترل بر خود، به علامت برجسته ریاست جمهوری ترامپ تبدیل شده است.

این روزنامه در ادامه به سه ویژگی افراد بالغ بزرگسال که ترامپ فاقد آنهاست، پرداخته و نوشته است اولین نکته ای که یک بزرگسال بالغ یاد می گیرد این است که بی حرکت و ساکت بنشیند؛ درحالیکه ترامپ از نظر ذهنی هنوز یک پسر بچه 7 ساله است که در یک کلاس درس ورجه ورجه می کند.

ناتوانی ترامپ در تمرکز کردن باعث شده است که یادگیری و مهار حقایق برایش دشوار باشد. ترامپ از سیاست های خودش بی اطلاع است و دلایل مهمی که خودش مطرح می کند را زیر پا می گذارد و همین باعث می شود نتواند جلوی دهانش را بگیرد.

دومین ویژگی یک فرد بالغ این است که درک درستی از خود، محاسن و معایبشان دارد اما به نظر می رسد که ترامپ به یک تائید دائمی بیرونی نیاز دارد و بنابراین، همواره درباره خودش دروغ می گوید.

نیویورک تایمز نوشت که ترامپ نه تنها تلاش می کند که دیگران را فریب بدهد بلکه او در تلاش است تا با دروغگویی، جهانی بسازد که برای لحظه ای در آن احساس خوبی داشته باشد و به راحتی به فریب خود ادامه دهد.

نیویورک تایمز با اشاره به اینکه رئیس جمهور آمریکا فردی بی عرضه و بی کفایت است که حتی قدرت درک بی کفایتی خود را نیز ندارد، نوشت ترامپ فکر می کرد که بعد از اخراج «جیمز کومی» رئیس اف بی آی مورد تجلیل قرار می گیرد اما حقیقت با توهمات ترامپ همخوانی ندارد و همین امر رئیس جمهور آمریکا را متعجب کرده است.

سومین ویژگی یک بزرگسال بالغ این است که بیشتر افراد بالغ می توانند طرز فکر دیگران را درک کنند اما ترامپ اینطور به نظر نمی رسد. ترامپ می خواهد که مردم او را دوست داشته باشند و او نیز همواره به مصاحبه کنندگان می گوید که به شدت مورد علاقه مردم است.

ترامپ می گوید که قرار ملاقات های او به مدت 15 دقیقه برنامه ریزی شده اند اما از آنجایی که مردم او را بسیار دوست دارند، ملاقات ها دو ساعت طول می کشد!

این روزنامه به اقدام اخیر ترامپ در افشای اطلاعات فوق محرمانه به روسی ها اشاره کرده و نوشته است که ترامپ نه به دلیل اینکه یک عامل روسی است و یا یک نیت بدخواهانه داشته باشد، بلکه به این دلیل که ناشی است و فاقد قدرت کنترل امیال خود و مانند یک پسر بچه 7 ساله است این کار را انجام داده است.

بر اساس این گزارش، انتشار اقدام ترامپ در افشای اطلاعات محرمانه به روسی ها یک نکته دیگر را نیز مشخص می کند و آن نکته، خطرناک بودن ترامپ به عنوان یک مرد بی ارزش و دروغگو است.

نیویورک تایمز با اشاره به اینکه اظهارات ترامپ اساسا هیچ منبعی ندارد و به هیچ جایی نمی رسد، نوشت بیشتر تحلیلگران در تلاش هستند تا اقدامات بعدی ترامپ را پیش بینی کنند اما چیزی دستگیرشان نمی‌شود. منبع:تسنیم


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *